O středisku

Informace pro nové členy

Naše skautské středisko Arcus Praha má celkem 5 dětských oddílů – samostatných jednotek, ve kterých se kluci a holky scházejí. Jsme členy organizace Junák – český skaut, z.s., největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Naše oddíly se nacházejí v těchto klubovnách:

• Ze-Hnje-She-Kha na adrese Nerudova 33, Praha 1 – Malá Strana (pravidelné schůzky probíhají každý týden v pondělí, úterý, středu a čtvrtek, podrobnosti zde)
  • Volantis a Potkani v ulici Lázeňská 15, Praha 1 (pravidelné schůzky probíhají každý týden v pondělí, úterý, středu a čtvrtek, podrobnosti zde a zde)
  • Rysové a Velká Medvědice v ulici Přemyslovská 40, Praha 3 (pravidelné schůzky probíhají každý týden v úterý, středu, čtvrtek a pátek, podrobnosti zde a zde)
  • Roverský kmen Pohroma, v ulici Lázeňská 15, Praha 1 ve středu, v ulici Přemyslovská 40 v pátek

Vodácký program probíhá zejména v loděnici SK Lokomotiva Braník, v ulici U Kempinku, Praha 4, ve vodácké sezóně obvykle ve dnech pondělí, úterý, čtvrtek a sobota, podrobnosti zde a zde

Kolik stojí členství v naší organizaci?

Na příští rok (2024) budeme vybírat roční členské příspěvky 1200 Kč. Kdo by nás rád finančně podpořil, oceníme sponzorský členský příspěvek ve výši 2000 Kč.

Dále prosíme rodiče, počítejte s účastnickými poplatky na akcích: 50 až 100 Kč za celodenní akci a 300 až 700 Kč za víkendovou výpravu (dle programu, vzdálenosti, stravování a ubytování).

Činnost oddílů a střediska podporuje finančně Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrát hl. města Prahy, MČ Praha 1, další drobní dárci a sponzoři, rodiče dětských členů a vedoucí oddílů.

Máš chuť zažít dobrodružství v přírodě, na vodě i ve městě? Chceš najít spoustu kamarádek a kamarádů? přijď se podívat do klubovny v Nerudově ulici č. 33 v Praze 1 na Malé Straně.

Podívej se na stránky oddílu: https://arcuspraha.skauting.cz/170-oddil-ze-hnje-she-kha/

Kontakt: tel. 721 820 501, e-mail: zhsk170@gmail.com

Jsi neslyšící holka nebo kluk a chtěl/a bys být skautem?
Oddíl Potkanů přijímá neslyšící neslyšící děti z celé republiky a v individuálních případech i jejich slyšící sourozence školního věku, kteří ovládají znakový jazyk (ti z dálky mohou jezdit alespoň na trojdenní výpravy) a pomocníky neslyšící i slyšící, kteří se dorozumí znakovým jazykem. Přijď se podívat na naši schůzku do naší klubovny na Lázeňské 283/15, Praha 1. Podívej se na naše webové stránky!

Kontakt jak pro neslyšící, tak i pro slyšící: Křeček – Jan Semerád – 721 953 693. Nebo nám napiš na e-mail potkani53@skaut.cz.

Jsi kluk z Prahy 2 nebo 3 a okolí?
Přijď se za námi podívat na schůzku klubovny v Přemyslovské 40 na Praze 3. Mapa

Kontakt na vedoucího oddílu Slimáka je Rysové; tel: 603 446 446. Podívej se na webové stránky oddílu.

Jsi holka z Prahy 2 nebo 3 a okolí ?
Oddíl Velká Medvědice momentálně nové členky nepřijímá, ale můžeš se nám ozvat, třeba se nějaké místo uvolní. Klubovnu máme v Přemyslovské 40 na Praze 3, nedaleko Flory nebo náměstí Jiřího z Poděbrad. Mapa

Kontakt na vedení oddílu je 67.velka.medvedice@gmail.com. Podívej se na webové stránky oddílu.