67. oddíl Velká Medvědice

Náš oddíl funguje nepřetržitě od září roku 1973, což je pěkná řádka let. V dobách zákazu Junáka jsme se schovávaly pod hlavičkou turistických oddílů, ale teď jsme hrdy že se můžeme veřejně hlásit k celosvětové organizaci skautů, která se v českých zemích nazývá Junák – český skaut, z. s..

V oddíle je nás hodně a tak jsme rozděleny na tzv. družinky. Máme tři družinky – Antilopy, Veverky a Želvy, které se pravidelně scházejí na družinových schůzkách v klubovně. Na přípravě schůzek se podílejí členky naší nejstarší družinky – Kachničky, které už nemají svoje samostatné schůzky. Naše vedoucí si říkají Rarášci a plánují pro nás samé zajímavé akce.

Kromě pravidelných týdenních setkání v klubovně jezdíme rády na výlety. V přírodě trávíme jednodenní výlety i celovíkendové výpravy.

O jarních prázdninách jezdíme na hory a v létě táboříme poblíž vesničky Slověnice, kde spíme v indiánských stanech zvaných tee-pee a zažíváme neuvěřitelná dobrodružství, ale také chvilky úžasu u slavnostních ohňů a poznáváme, že každá z nás je důležitou součástí družinky a oddílu.

Oddílový pokřik:

Hvězdy Velké medvědice,

z půlnočního nebe září,

chceme znáti stále více,

nebýt žádní samotáři.

Můžete nás sledovat:

Přidej se k nám!

Oddíl Velká Medvědice to jsou kamarádky, které zažívají nevšední dobrodružství!

Momentálně bohužel nemůžeme přijmout žádné nové členky.

Družinové schůzky

Schůzky družin ve školním roce 2023/2024:

• ST  17:00 – 18:30 (Veverky)
  • ČT  16:00 – 17:30 (Antilopy)
  • ČT  17:00 – 18:30 (Želvy)

Petra Nádvorníková

vůdkyně oddílu

E-mail: 67.velka.medvedice@gmail.com

Věra Filipcová

zástupkyně vůdkyně oddílu

Naši činnost podporuje: MČ Praha 1 Magistrát hl.m. Prahy, Nadace Charty 77, Grantová výzva T-mobile Mluvme spolu