111. oddíl Volantis

Nejsme jen oddíl, jsme jedna velká skautská rodina!

V našem oddíle najdou své místo ti, kteří touží po dobrodružství na souši i na vodě.

O nás

Chodí k nám kluci i holky ve věku od osmi do patnácti let. Společně se scházíme každé pondělí v úplně nové klubovně jen pár kroků od Karlova mostu v Lázeňské ulici. Rádi chodíme do přírody, hrajeme hry, sportujeme, učíme se nové věci a zpíváme. Jakmile nám to počasí dovolí, vyrážíme na vodu v loděnici v Braníku. Během roku pořádáme spoustu akcí – jednodenní výlety, přespávání v klubovně, plavecké výcviky v bazénu, víkendové výpravy a v létě čtrnáctidenní tábor. Na akcích jako střediskové výpravy, jamboree, závody a celostátní srazy se setkáváme se skauty z jiných oddílů. Starší děti od jedenácti let výš u nás mají svou vlastní skautskou družinu, ostatní světlušky a vlčata jsou rozděleni do čtyř šestek – Žabky, Vydry, Vážky a Užovky. Od 15 let skauti přecházejí do roverské družiny Havranů.

Družinové schůzky

Každé pondělí a úterý od 17 do 19h, akce 1-2× měsíčně