Historie VM

Zpracovaná historie pomocí fotografií k medvědím narozeninám. Podívej se do fotogalerie.

Náš oddíl funguje nepřetržitě již od září roku 1973, což je pěkná řádka let. V dobách zákazu Junáka jsme se schovávaly pod hlavičkou turistických oddílů, ale teď jsme hrdy že se můžeme veřejně hlásit k celosvětové organizaci skautů, která se v českých zemích nazývá JUNÁK.

V oddíle je nás hodně a tak jsme rozděleny na jednotlivé skupinky – tzv. družinky, spolu se scházíme, hrajeme hry, ale i bojujeme o prvenství proti ostatním družinkám :-). Nejmladší holčičky se nazývají světlušky, schází se v družince Soviček, starší děvčata jsou skautky a jsou v družince Ještěrek, nejstarší se schází v družince Rosniček. Naše vedoucí si říkají Rarášci a plánují pro nás samé zajímavé akce. Podívej se, kdo je v družinkách.

Kromě pravidelných týdenních schůzek v klubovně,jezdíme na výlety do přírody– jednodenní výlety i celovíkendové výpravy viz akce.

O jarních prázdninách jezdíme společně na hory a v létě táboříme poblíž vesničky Úterý, kde spíme v indiánských stanech zvaných tee-pee a zažíváme neuvěřitelná dobrodružství, ale také chvilky úžasu u slavnostních ohňů a chvilky, kdy poznáme, že každý z nás je důležitou součástí družinky a oddílu.

V září 2013 jsme oslavily čtyřicetiny, přečtěte si článek.

A v září 2023 jsme oslavily padesátiny, přečtěte si článek.